Menu Zamknij

Google Street View jako jeden z produktów grupy Google jest stosunowo nowym pomysłem korporacji z Silicon Valley. Funkcja ta jest dostępna w mapach Google od dnia 25 maja 2007 i na początku obejmowała tylko pięć amerykańskich miast. Jako ciekawostka z okazji odbywającego się w lipcu 2008 roku wyścigu Tour de France w usłudze Street View znalazły się poszczególne etapy wyścigu.
Do grudnia 2009 dołączyły zdjęcia wielu miejsc w następujących krajach: Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Czechy, Francja, Włochy, Meksyk, Holandia, Portugalia, Hiszpania, Szwajcaria, Kanada, Japonia, Tajwan, Singapur, Australia i Nowa Zelandia.

Od listopada 2012 roku Google zaprasza do publikowania swoich zdjęć panoramicznych. Kolejnym etapem było umieszczanie fotogarfii sferycznych małych biznesów od 2013 roku.Powstaje lista akredytowanych fotografów Google Street View. Spacery Google Stret View zostały również dostosowane do oglądania w technologii Virtual Reality gdzie zakładająć odpowiednie gogle możemy przemierzać wirtualnie różne zakątki świata.


W 2017 roku w dzisiątą rocznicę powstania aplikacji Google świętuje ponad 16 milionów kilometrów opublikowanych z 83 krajów. Dzięki Google Street View mozemy wirtualnie zwiedzić takie atrakcje, jak: Koloseum w Rzymie, Wielki Kanion w USA, Pałac Wersalski we Francji czy też jedną z baz na Mount Everest.

Od niedawna, dzięki kontrybucji akredytownych fotografów możemy spacerować w setkach kawiarni, restauracji, obiektów sportowych, firm, sklepów itd. bez końca.
Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś również zaistniej w Google Street View!  

Opublikowany wBez kategorii

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *